Jak správně vybrat školní aktovku

Výběr školní aktovky pro svého prvňáčka určitě nepodceňujte. Nekupujte kdejakou aktovku jenom proto, že je na ní oblíbená postavička vašeho dítěte a těm jeho dětským očím a úpěnlivým prosbám se přece nedá odolat. Vaše nová školní aktovka si zaslouží mnohem větší pozornost. Abychom vám usnadnili rozhodování, máme pro vás důležité rady a tipy na co si dát při jejím výběru pozor. Tady totiž víc než kdy jindy platí: „dvakrát měř, jednou řež“.

Základem je správná aktovka

Aktovka musí mít:

  • dostatek prostoru,
  • anatomicky tvarovaná záda,
  • hmotnost max. 1,2 kg,
  • reflexní bezpečnostní prvky a
  • pevné dno.

Při výběru se zaměřte nejen na technické parametry, ale také na potřeby svého dítka. Když se mu bude aktovka líbit, bude ji s chutí nosit.

O reflexních prvcích ze více dozvíte v článku: Škola základ života, batoh základ bezpečí

 

Co nesmí v aktovce prvňáčka chybět

Psací potřeby a pastelky, písmenka a sešity, to je nedílná součást každého dne ve škole. Svému školáčkovi proto vyberte dostatečně prostorný penál, kde bude dost místa na tužky, pastelky a pera. Perfektní službu prokážou silné desky na sešity, díky kterým bude mít všechny sešity pohromadě a nebude mít okraje jak „oslí uši“. Důležitý je také pytlík na tělocvik. Škola bude hned o něco větší zábava.

Penál, nebo pouzdro?

Nejprve si pojďme říci, že klasické pouzdro není pro prvňáky vhodné. Je totiž méně přehledné než klasický penál. Prohlédněte si naši nabídku penálů do školy, které jsou prostorné, a určitě vyberete vy i váš prvňáček.
 

  • Zvolit můžete klasický jednopatrový penál, do kterého se vejdou základní psací a školní pomůcky.
  • Pokud se rozhodnete pro dvou či vícepatrový penál, bez problémů do něj umístíte pastelky, fixy či jiné kreslicí a psací potřeby.

Desky na sešity a abecedu

Třeba si ještě sami vzpomínáte, jak vám vadilo, když vás doma hubovali za pomačkané sešity a ohnuté rohy. Jestli se teď chcete těmto nepříjemnostem vyvarovat jako rodič, kupte svému školákovi praktické boxy na sešity. Máme formáty A4 a A5, takže se do nich vejdou malé i velké sešity.

 

Kartičky s písmenky jsou také důležitou školní potřebou pro prvňáčky.  Aby se prvňáčkovi kartičky s písmenky nepoztrácely, doporučujeme pořídit desky na písmenka či desky na abecedu. Ochranný obal slouží jako organizér a školák bude mít přehled o umístění kartiček.

 

Úkolníčky a poznámkové bloky

Znáte to, děti jsou roztržité a často si zapomínají poznamenat domácí úkol. Zaujměte jejich pozornost krásnými a hravými úkolníčky, do kterých si budou rádi zapisovat.

Mezi další školní potřeby pro prvňáčky patří

  • Jednobarevné, čiré či barevné obaly na sešity a učebnice. Pro atypické učebnice doporučujeme obaly šířkově nastavitelné.
  • Pytlíky na tělocvik či sáčky na cvičky.
  • Zástěrky na výtvarnou výchovu o rozměrech 440 x 500 mm.

 

Kategorie
Nahoru
Profil
Košík