Aktuálně: Máte pocit, že víte přesně, kam by se nabídnutá pomoc v podobě darování školních aktovek, batohů a dalších pomůcek hodila? Podělte se o své tipy, předejte výzvu dále! 
Oslovujeme školy, školky a další zařízení, které mají v přímé péči potřebné děti a dokážou nejlépe posoudit, jaká pomoc a komu má jaký smysl. Naše školní potřeby pak putují bez okliky přímo na místo určení.
Více informací o aktuální výzvě zde.


Pomáháme těm, kterým život naložil víc než mohou unést.

Za každou prodanou aktovku nebo batoh přispíváme na projekt „Pomáháme dětem do škol“, v rámci kterého věnujeme školní vybavení dětem ze znevýhodněných rodin.

pomáháme dětem do škol

Poděkování z Organizace Proxima Sociale o.p.s.

"Jménem našich rodin a jejich dětí, děkujeme firmě Helma 365 za krásný dar ve formě batohů, tašek a penálů do školy. Děti byly nadšené především zajímavým designem…..jejich slovy: ,, jéé ty jsou cool,,!!! Rodiče praktičností a lehkostí batohů."

Ivana Hanová, sociální pracovnice Organizace Proxima Sociale o.p.s.​ 

Poděkování z Charity Kroměříž

"Vážená paní Zelinková, jménem Charity Kroměříž jsem chtěla poděkovat za Váš přístup k naší spěchající objednávce. Vím, že jste všichni pracovali pod velkým časovým tlakem a díky skvělé spolupráci s Vámi se vše podařilo uskutečnit v termínu.

Zásluhou Vašeho přístupu k našemu požadavku na rychlé vykrytí objednávky bylo možné nachystat aktovky, batohy a příslušenství v požadovaném čase.

Ještě jednou moc děkujeme za Váš přístup a ochotu řešit naše požadavky bez ohledu na to zda je pracovní den nebo víkend a díky skvělé spolupráci s Vámi a vedoucí prodejny jsme vše zvládli.

V tuto chvíli Vám mohu s radostí sdělit, že všechny školní batohy s vybavením jsou vydány (80 setů). Jedna maminka zaslala i fotografii. Jako poděkování Vám ji přikládám, abyste viděla, že opravdu Vaše aktovky dělaly velkou radost. Je mi líto, že jste nemohla být při vydávání školních potřeb, byly to krásné a dojemné chvíle."

Mgr. Anna Valachová, DiS., ředitelka Charity Kroměříž​ 

Pomáháme i adresně ve spolupráci se zástupci škol a starosty

Na základě naší pomoci ukrajinským dětem a ostatním potřebným studentům se nám ozývají lidé, kteří se snaží podporovat další děti. Neváhejte, a pokud také znáte ze svého okolí rodinu, které je potřeba pomoci, kontaktujte nás.

 

Například tento krásný příběh daru pro Elišku a Terezku:

"Dovolte mi, abych se Vám představila. Jmenuji se Bětka Kalábová a jsem obyčejná holka, co pomáhá jedné neobyčejné rodině, co to teď nemá věru lehké. Budu rychlá, ať Vám neberu moc času.

Jitka a Mirek (bydlí kousek od Kroměříže) nemohli mít asi čtyři roky děti a pak si v nestřežené chvíli přáli a modlili se, aby mohli mít alespoň jedno své, a že když bude, tak jich přijmou rovnou deset. A začalo to chodit téměř po dvojčatech, mají je 2x :) a dnes mají 10 dětí. Všechny jsou jejich společné. 7 holčiček (v nich jsou dvakrát dvojčata) a 3 kluci. Nejstaršímu je 15 a nejmladší je rok a kousek. Je to skutečně poctivá a pracovitá rodina, co žije opravdu z mála.

Všimla jsem si na FB Řeporyj, kde jsem pár let bydlela, že jste jako tvůrci bezpečnostního kufříku mezinárodního charakteru :) věnovali školní aktovky řeporyjským - ukrajinským dětem v nouzi.

Vím tedy, že už jste pomohli a musíte také z něčeho žít, ale kdyby Vám náhodou ještě zbyly dvě stejné, holčičí, pevné aktovky pro Elinku a Terezku z této rodiny, co v září nastupují jako prvňačky a mohli je věnovat této rodině. To by byl úžasný velký dar. "

 

Pomohli jsme i této školačce:

"Dobrý den o známého jsem se dozvěděla, že darujete školní aktovky rodinám, které se dostaly do životní krize a finanční problémů. Obracím se na vás s velkou prosbou. ... 

Dostala jsem se s dcerou do finanční i životní krize a skončily jsme na azylu, kde jsme bydlely rok, pak jsme dostaly od MČ Praha byt, ale mám s tím velký problém z důvodu vysokého nájmu a také platím dceři léky, které mě měsíčně stojí 4.000 Kč, plus pleny a pomůcky, nájem mě stojí 12800 Kč a zbývá nám 300 Kč na měsíc na jídlo. Proto se obracím na vás, jestli byste byli tak moc hodní a mohli mojí dceři poskytnout aktovku do 1.třídy. ...

Moc se ji líbí aktovka se srdíčky, byla bych moc vděčná já i dcera, kdyby jste to mohli mojí dceči splnit, neboť si to nemůžu dovolit, protože na to nemám finance.

Předem vám z celého srdce děkuji Martina... "


Zajištění školních potřeb pro děti z ohrožených rodin a pro matky samoživitelky

Citace z dokumentu, které nám pracovnice z SOS dětské vesničky poslaly jako poděkování:

"Školní potřeby posloužily dětem, které žijí v sociálně znevýhodněných rodinách. Tyto rodiny bohužel nemohou svým dětem nové pomůcky pořídit, a to především z finančních důvodů rodiny. Jsme moc rádi, že jsme mohli díky vám zajistit těmto dětem nové aktovky a ostatní školní pomůcky, které jim udělaly obrovskou radost."

Celý dokument najdete zde.

 

 

Pomáháme dětem z moravských obcí, které postihlo tornádo

Přinášíme příběhy dětí a jejich rodin zachycené paní Adélou Sládkovou, které děkujeme za skvělou spolupráci:

Anička žije v Moravské Nové Vsi a má 9 let. Tornádo jim zničilo celé podkroví v novém domě, kde s rodiči a sestrou bydlí teprve pár let. Přála si jednobarevný batůžek, do kterého se vejde spoustu věcí.

Melissa (13), Max (9) a Františka (9) jsou sourozenci, kteří spolu s rodiči bydlí pár let v novém domě v Moravské Nové Vsi. Ten je nyní ve stádiu velkých oprav, protože je téměř celý zničený. Rodina celou dobu oprav přespávala v karavanu nebo u sousedů a děti byly na prázdninách po příbuzenstvu....

 

 

 

...Jejich maminka je učitelka a škola je také zničena. Z baťůžků měly děti obrovskou radost a jsou rády, že si vybraly takové, aby si je navzájem doma nepletly.

 

Tadeášek (9) z Mikulčic je veselý chlapeček, který se už nemůže dočkat až půjde do 4. třídy. V době tornáda byl se svým tatínkem na procházce a museli velmi rychle utíkat, aby se mohli schovat do bezpečí. Jejich dům se nyní opravuje, byl z velké části poničen.

 

Natálka (7) a Tomášek (10) bydlí se svojí maminkou a babičkou v zapůjčeném mobilheimu na zahradě u sousedů. Tornádo jim domov smetlo docela a nezůstalo jim téměř nic. Natálka se moc těší do školy a Tomášek na kamarády.

Poděkování z Aliance náhradních rodin ČR

 

Příběhy rodin z Armády spásy 

"Darované batohy a další putovaly do Brna k dětem z našich Nízkoprahových center pro děti a mládež a také do služby Prevence bezdomovectví, kterou využívají lidé a převážně rodiny v nepříznivé sociální situaci. Prevence bezdomovectví těmto rodinám i jednotlivcům pomáhá zajistit tréninkové bydlení, kde s nimi sociální pracovníci pracují na zlepšení jejich situace a možnosti postupu do následného bydlení, kde už jsou schopni žít samostatně.
Lenka Kořínková,  Armáda spásy v ČR

Paní G.se do tréninkového bytu nastěhovala s rodinou z důvodu uzavření ubytovny, kde několik let bydleli. V tréninkovém bytě se snažila stabilizovat, velice aktivně spolupracovala na řešení své životní situace, ale v minulém roce jí bylo diagnostikováno onkologické onemocnění a nyní je v paliativní péči. Paní G. se svým druhem nyní řeší pouze její zdravotní stav a snaží se také pracovat na dluhové situaci. Jsou velmi vděční za možnost získání školních pomůcek pro svého syna. Obzvlášť v této situaci jim to také velmi pomohlo.

 

Pan D. bydlí v tréninkovém bydlení již několik let. Nejprve zde bydlel s družkou a se sedmi dětmi. Během nouzového stavu družka pana D. a děti opustila a pan D. zůstal na výchovu dětí sám. Kvůli péči o děti, které ještě nejsou ve věku, kdy by mohly do mateřské školy, nemůže chodit pravidelně do zaměstnání. Snaží se hledat alespoň brigády, aby své rodině zlepšil finanční situaci. Pan D. spolupracuje se službou Armády spásy - Prevence bezdomovectví na výchově dětí, vedení domácnosti i hledání následného bydlení. Za darované školní pomůcky byl moc vděčný, protože udělaly jeho dětem radost a jemu pomohli v jeho finanční situaci.

Tisková zpráva "Stil pomáhá dětem do škol" je ke stažení zde ve formátu pdf.

 

Fungujeme v souladu s principy společensky odpovědné firmy.
Seznamte se s organizacemi, které jsme podpořili finančními i věcnými dary, a to i díky vám, na této stránce.

Chcete poradit s výběrem batohu?

Kontaktujte nás: 734 315 971, stil@helma365.eu
v pracovních dnech od 9 do 16 hodin.