Pomáháme dětem do škol


Pomáháme těm, kterým život naložil víc než mohou unést.

Za každou prodanou aktovku nebo batoh přispíváme částkou 50 Kč na projekt „Pomáháme dětem do škol“, v rámci kterého věnujeme školní vybavení dětem ze znevýhodněných rodin.

pomáháme dětem do škol


Zajištění školních potřeb pro děti z ohrožených rodin a pro matky samoživitelky

Citace z dokumentu, které nám pracovnice z SOS dětské vesničky poslaly jako poděkování:

"Školní potřeby posloužily dětem, které žijí v sociálně znevýhodněných rodinách. Tyto rodiny bohužel nemohou svým dětem nové pomůcky pořídit, a to především z finančních důvodů rodiny. Jsme moc rádi, že jsme mohli díky vám zajistit těmto dětem nové aktovky a ostatní školní pomůcky, které jim udělaly obrovskou radost."

Celý dokument najdete zde.

 

 

 

Pomáháme dětem z moravských obcí, které postihlo tornádo

Přinášíme příběhy dětí a jejich rodin zachycené paní Adélou Sládkovou, které děkujeme za skvělou spolupráci:

Anička žije v Moravské Nové Vsi a má 9 let. Tornádo jim zničilo celé podkroví v novém domě, kde s rodiči a sestrou bydlí teprve pár let. Přála si jednobarevný batůžek, do kterého se vejde spoustu věcí.

Melissa (13), Max (9) a Františka (9) jsou sourozenci, kteří spolu s rodiči bydlí pár let v novém domě v Moravské Nové Vsi. Ten je nyní ve stádiu velkých oprav, protože je téměř celý zničený. Rodina celou dobu oprav přespávala v karavanu nebo u sousedů a děti byly na prázdninách po příbuzenstvu....

 

 

 

...Jejich maminka je učitelka a škola je také zničena. Z baťůžků měly děti obrovskou radost a jsou rády, že si vybraly takové, aby si je navzájem doma nepletly.

 

Tadeášek (9) z Mikulčic je veselý chlapeček, který se už nemůže dočkat až půjde do 4. třídy. V době tornáda byl se svým tatínkem na procházce a museli velmi rychle utíkat, aby se mohli schovat do bezpečí. Jejich dům se nyní opravuje, byl z velké části poničen.

 

Natálka (7) a Tomášek (10) bydlí se svojí maminkou a babičkou v zapůjčeném mobilheimu na zahradě u sousedů. Tornádo jim domov smetlo docela a nezůstalo jim téměř nic. Natálka se moc těší do školy a Tomášek na kamarády.

Poděkování z Aliance náhradních rodin ČR

 

Příběhy rodin z Armády spásy 

"Darované batohy a další putovaly do Brna k dětem z našich Nízkoprahových center pro děti a mládež a také do služby Prevence bezdomovectví, kterou využívají lidé a převážně rodiny v nepříznivé sociální situaci. Prevence bezdomovectví těmto rodinám i jednotlivcům pomáhá zajistit tréninkové bydlení, kde s nimi sociální pracovníci pracují na zlepšení jejich situace a možnosti postupu do následného bydlení, kde už jsou schopni žít samostatně.
Lenka Kořínková,  Armáda spásy v ČR

Paní G.se do tréninkového bytu nastěhovala s rodinou z důvodu uzavření ubytovny, kde několik let bydleli. V tréninkovém bytě se snažila stabilizovat, velice aktivně spolupracovala na řešení své životní situace, ale v minulém roce jí bylo diagnostikováno onkologické onemocnění a nyní je v paliativní péči. Paní G. se svým druhem nyní řeší pouze její zdravotní stav a snaží se také pracovat na dluhové situaci. Jsou velmi vděční za možnost získání školních pomůcek pro svého syna. Obzvlášť v této situaci jim to také velmi pomohlo.

 

Pan D. bydlí v tréninkovém bydlení již několik let. Nejprve zde bydlel s družkou a se sedmi dětmi. Během nouzového stavu družka pana D. a děti opustila a pan D. zůstal na výchovu dětí sám. Kvůli péči o děti, které ještě nejsou ve věku, kdy by mohly do mateřské školy, nemůže chodit pravidelně do zaměstnání. Snaží se hledat alespoň brigády, aby své rodině zlepšil finanční situaci. Pan D. spolupracuje se službou Armády spásy - Prevence bezdomovectví na výchově dětí, vedení domácnosti i hledání následného bydlení. Za darované školní pomůcky byl moc vděčný, protože udělaly jeho dětem radost a jemu pomohli v jeho finanční situaci.

Tisková zpráva "Stil pomáhá dětem do škol" je ke stažení zde ve formátu pdf.

 

Fungujeme v souladu s principy společensky odpovědné firmy.
Seznamte se s organizacemi, které jsme podpořili finančními i věcnými dary, a to i díky vám, na této stránce.

Kategorie
Nahoru
Profil
Košík