Chraňte své děti

S reflexními prvky na batohu je školák vidět až na 200 metrů. Bez nich 8x méně...

Ráno, v mlze, navečer nebo za hustého deště není z auta dobře vidět nic a nikdo, kdo nesvítí. Jenže zatímco psa by kolikrát ven nevyhnal, vaše děti do školy jezdit a chodit musí. Přední výrobci školních aktovek a batohů naštěstí už delší dobu na celoroční ochranu školáků myslí a reflexními prvky opatřují batohy zcela automaticky. Na vás je si dobře vybrat.

Škola základ života, batoh základ bezpečí

Snížená viditelnost neznamená jen tmu a špatně osvětlené přechody. Řidiči vaše dítě špatně vidí i za bílého dne, když hustě prší nebo je mlha. Proto je tak důležité, aby školák, pokud chodí pěšky do školy nebo později na kroužek, už z dálky zářil. Nemusíte mu ale nutně dávat na hlavu čelovku. Stačí, když mu vyberete kvalitní a bezpečnou školní aktovku.

Anatomické školní batohy Stil pro prvňáčky

Pokud vybíráte z nabídky batohů a aktovek Stil, můžete se na dostatečné množství reflexních prvků určitě spolehnout. Na školních aktovkách Stil jsou reflexní prvky umístněny na všech stranách a zaručí výbornou viditelnost a bezpečnost dítěte ve tmě.

Reflexní prvky na batohu. Proč je to tak důležité?

Tady jsou čísla. Reflexní materiál na oblečení, batohu, aktovce, deštníku či kdekoli jinde je ve tmě vidět na 3x větší vzdálenost než třeba bílé oblečení. A na více než 10x větší vzdálenost než modrá barva.  V červené barvě jste pro auto viditelní na nějakých 24 metrů, v bílé barvě až na 55. Pokud však použijete reflexní (svíticí) prvky, uvidí vás řidiči až na 200 metrů!

A to už stojí za opravdu pečlivý výběr školního nebo studentského batohu.

Když vybíráte školní aktovku pro prvňáka, kromě bezpečnostních prvků si všímejte také barevnosti tašek Jednak mají děti barvy rády, jednak je barevná školní aktovka další způsob, jak ochránit své děti. Barvy jsou vždy mnohem lépe vidět.

Nejčastěji používanými bezpečnými barvami jsou janě žlutá, zelená a oranžová. Myslete ale na to, že  Myslite ale na to, že fluorescenční materiály zvyšují viditelnost za denního světla a za soumraku, ve tmě však svou funkci ztrácejí.

Školní batohy Stil s reflexními prvky

Chcete poradit s výběrem batohu?

Kontaktujte nás: 734 315 971, stil@helma365.eu
v pracovních dnech od 9 do 16 hodin.