Aktovka, nebo školní batoh? To je otázka, která si žádá rozuzlení!

Hledáte nejvhodnější školní batohy či aktovky, do kterých se pohodlně vejde vše potřebné, aniž by to školákovi kazilo náladu či záda?

Pokud vás to zajímá, pak i výroba aktovek a školních batohů měla v české legislativě, stejně jako tisíce dalších výrobků, svoji technickou normu (ČSN 796506), která hlídala standardy a kvalitu. Děti se ovšem při výběru drží spíše normy estetické, rodiče pak prakticko-zdravotně nezávadné (za rozumnou cenu). Volba správného školního batohu přo školní pomůcky tak po svém zaměstnává všechny zúčastněné. A protože se jedná o předmět téměř denní spotřeby, je vhodné věnovat mu dostatek pozornosti.

Aktovka nebo školní batoh?

Historicky je tak nějak dané, že pro první, druhou a někdy i třetí třídu se volí aktovky a po zbytek školní docházky se "batohuje".  Pokud je vám tato teorie sympatická, pak vězte, že ji potvrzují i nabídky výrobců. Nejvíc se to projevuje na barvách a motivech. Aktovky bývají často zdobené oblíbenými pohádkovými postavičkami. Studentské batohy do školy pak nezřídka obsahují sofistikovanou grafiku a více odrážejí aktuální trendy mezi mladými. I když se samozřejmě dají sehnat i batohy pro prvňáčky.

Když jsme se snažili v čilé debatě a následném tajném hlasování přijít na to, jestli aktovka nebo školní batoh, dospěli jsme k tomuto řešení. Spíš než „co“ je důležité „jak“.  Ať fandíte jedné nebo druhé kategorii, rozhodovacím argumentem by měla být především kvalita.

A které parametry je potřebné sledovat při výběru aktovky či batohu do školy?

Jako pírko, které unese kila, by měla být aktovka i školní batoh. V obou případech je hmotnost velmi důležitá. My ve Stilu tuto skutečnost nebereme na lehkou váhu, začínáme již na 0,6 kg a končíme na max. 1 kg.

V naší nabídce najdete spoustu krásných školních aktovek i studentských batohů do školy, co však nenajdete určitě, je krása na úkor zdraví. Například batohům s jediným popruhem prostě nefandíme. Fandíme totiž rovným zádům! Čemuž, mimochodem, u aktovek i školních batohů, které jsou vyšší než širší, napomáhá šikovné vnitřní členění a tím pádem vyvážené rozmístění věcí.

reflexní prvky na aktovce stilS tím souvisí ještě tento fakt: nějak se nám nechce začít dělat kompromisy v kvalitě jen kvůli tomu, že dítě odroste z aktovky a doroste do studentského batohu. Proto u nás mají obě kategorie pevnou a ergonomicky tvarovanou zádovou část, vyztužené, tvarově stálé dno, dostatečně dlouhé a široké popruhy z prodyšného materiálu, hrudní pás s kvalitní přezkou a samozřejmě potřebné bezpečnostní prvky. Protože velkou část roku se děti pohybují po venku v ne zcela ideální viditelnosti.

A když už jsme u toho počasí: do aktovky nezateče, ani kdyby nebyla zcela dopnutá. Což se však moc často nestane, protože zapínání je rychlé a vlastně i zábavné.

Aktovka má pevnou konstrukci, školní batoh sice ne, ale nemyslete si, přesto dobře drží na zemi a nekácí se do stran ani když je poloprázdný. Víme, že pevná konstrukce aktovky děti svádí k tomu, že si ji občas pletou s lavičkou, a proto bychom vás poprosili: zkuste jim vysvětlit, že ta lavička bude lepší. Konstrukce je sice pevná, ale ne ocelová. To by bylo k neunesení!

 

 

 

Mimochodem, pokud tento článek čtete 31. srpna, nezoufejte.

Dodací lhůty máme 24 hodin.

Vybraný kousek budete mít doma na psacím stole dřív, než byste řekli Stil!

anatomické aktovky pro 1. stupeň

 

Stylové vychytávky a promyšlené prvky na nových školních aktovkách a batozích STIL

 

Díky značce "STIL kvalita" máte jistotu, že svému dítěti pořizujete tu správnou aktovku a batoh do školy

Kategorie
Nahoru
Profil
Košík