zdravý batoh do školy

   

Výběr správného batohu do školy je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které rodiče musí udělat před nástupem svého dítěte do školy. Batoh do školy má přímý dopad na zdraví páteře dítěte a proto je důležité vybrat takový, který je ergonomicky navržen a správně se nosí. Na takto jednoduchém doporučení se shodlo hned několik odborníků, se kterými jsme otázku zdravých batohů konzultovali v souvislosti s návrhy našich školních batohů Stil. Vybíráme pro vás ty nejpodstatnější připomínky a doporučení v souvislosti s tím, jaký vliv má batoh na páteř dítěte.

Zdravotní problémy spojené s batohy

Podle MUDr. Stanislava Horáka, Ph.D., MBA, rehabilitačního lékaře z Olomouce, se u školáků často setkáváme s problémy jako vadné držení těla, kulatá záda, svalově vazivové přetížení a s tím spojené bolesti zad a krční páteře. "Pokud vyloučíme strukturální změny a vrozené vady, jedná se hlavně o funkční potíže na vrub přetížení, nedostatečného svalově-vazivového zajištění, zvýšenou laxitu vaziva, obezitu, nedostatečný pohyb, jednostranné a nevhodné zatížení pohybového aparátu nebo kombinace výše uvedených."

Díky značce "STIL kvalita" máte jistotu, že svému dítěti pořizujete tu správnou aktovku a batoh do školy!

 

Vliv zdravého batohu do školy na vývoj a růst dítěte

Mgr. Jana Vyskotová, Ph.D., fyzioterapeutka z Ostravy upozorňuje, že dlouhodobé nesprávné používání batohu nebo školní tašky může ovlivnit pohybový aparát dítěte. "Při dlouhodobém nošení nadměrného a navíc nesprávně rozloženého břemene, nošení batohu na jednom rameni apod. může být ovlivněn pohybový aparát dítěte ve smyslu habituace, kdy se deformuje křivka páteře, jsou ovlivněny nosné klouby a vzniká tzv. vadné držení těla."

Jak má vypadat zdravý batoh do školy

Zdravý batoh do školy by měl být ergonomicky navržen tak, aby odpovídal konstituci dítěte. Zdravý batoh má být co nejlehčí s dostatečně pevnou konstrukcí a s pevnými polstrovanými zády. Důležité jsou u batohu do školy také široké polstrované ramenní pásy, vypolstrované pevné držátko vhodné pro dětskou ruku, hrudní a bederní popruh a reflexní bezpečnostní prvky.

Závěr

Při výběru batohu do školy je důležité brát v úvahu ergonomii a zdraví dítěte. Zdravý batoh by měl být navržen tak, aby minimalizoval zátěž na páteř dítěte a podporoval správné držení těla. Je důležité pravidelně kontrolovat obsah batohu a zajistit, aby dítě nenosilo zbytečnou zátěž. Správný výběr a správné nošení batohu do školy může předcházet mnoha zdravotním problémům spojeným s páteří v budoucnosti.

Ergonomické aktovky a školní batohy Stil pro zdravá záda našich dětí

I na vás čekají kvalitní školní batohy Stil pro radost a zdravá záda vašich dětí. Značka Stil vám garantuje odlehčené školní batohy s 3D zádovým systémem, které respektují dětskou postavu a její vývin již od začátku školní docházky. K zásadním parametrům batohů patří ergonomická záda, hrudní pás, nastavitelné popruhy i šikovné členění a tím pádem vyvážené rozmístění věcí uvnitř batohu a po jeho stranách. Systém Air Flow a prodyšné polstrování umožňuje cirkulaci vzduchu mezi zády a batohem, příjemné nošení a také menší nároky na údržbu.

Využijete naše aktuální akce a výhodné sety?

 

anatomické aktovky pro 1. stupeň

zdravý batoh pro 1. stupeň

 


Díky značce "STIL kvalita" máte jistotu, že svému dítěti pořizujete ten správný batoh do školy.

 Zajímá vás, co je nového v kolekci? Podívejte se a pokud máte dotaz, ptejte se. Odpovídáme obratem.

Chcete poradit s výběrem batohu?

Kontaktujte nás: 734 315 971, stil@helma365.eu
v pracovních dnech od 9 do 16 hodin.