Září je za rohem, máte nakoupeno?

Blíží se všech rodičů úleva i postrach. Blíží se 1. září.

Úleva kvůli tomu, že zmizí nemalý problém s umísťováním ratolestí.

Postrach kvůli tomu, že na školu je potřeba se náležitě připravit. Naštěstí právě čtete tento blog, takže to budete mít letos o něco jednodušší. Získáte totiž přehled nejdůležitějších školních pomůcek a školních potřeb pro prvňáčky - a pro první stupeň vůbec.

V oblasti zásobování dětí školními potřebami se rodiče řadí do dvou skupin. První: zásobovači předem. Druhá: vyčkávači na poslední chvíli. A je možné, že se najdete v obou  skupinách najednou, protože co se jeden rok povede v klidu a s předstihem, to se napřesrok může stát noční můrou z nestíhání.

Čím více máte školou povinných dětí, tím více máte seznamů, co nezapomenout. Některé osvícené školy dávají povinné položky k dispozici rodičům již před koncem školního roku, některé část z nich nakupují ve vlastní režii a pak na ně vyberou peníze, jiné je zveřejňují v průběhu prázdnin na svých webových stránkách. A jiné je odtajní až po prvních dnech školní docházky.

Poslední volba je z hlediska rodičovského stresu nejrizikovější, vyžaduje většinou opakované návštěvy papírnictví a specializovaných prodejen. Přesný seznam toho, co dítko potřebuje, totiž nemáte v rukou jen vy, ale další desítky zákonných zástupců a sponzorů stejně starých žáčků. 

Univerzální seznam školních pomůcek 

Kdybychom sem měli napsat kompletní seznam školních potřeb pro každý ročník zvlášť, zabralo by nám to půl webu. Ale protože my a zkušení rodiče víme, že některé položky ze seznamů se opakují bez ohledu na vyučujícího a ročník, dovolili jsme si pro vás sepsat seznam univerzální. Můžete se nechat inspirovat a předem zásobit.
Třeba pro dobrý pocit, že nic nenecháváte na poslední chvíli a svým dětem dopřejete mít ve stejném designu hned několik školních pomůcek!

 

 

 

  • Kreslítka, písátka, malovátka, mizítka, rozdělovátka a spojovátka
    propisky, tužky, štětce, tempery, kružítko, zvýrazňovače, gumovací pero, guma na gumování, náhradní tuhy, pravítka, ořezávátka, nůžky, lepidlo, plastelínu, paletu...
  • Umísťovače informací, poznámek, nápadů a výtvorů
    sešity všech velikostí (zde je ovšem opravdu lepší počkat si na soupis), bloky, školní diář, tabulky, slovníčky, čtvrtky dvou velikostí, barevné papíry, kalkulačka, počítadlo, papírové hodiny, abeceda, tabulka na psaní fixou

Přejeme vám, aby vám z toho souboru věcí, které se určitě opakovaně ztratí a najdou, zničí a vymění nebo kolikrát i vůbec nepoužijí, zůstalo co nejvíce v dobré kondici i na další rok, když se září zeptá, co jste dělali v létě. Protože škola zaklepe na dveře co nevidět.

 


Zajímá vás aktuální nabídka školních batohů od české firmy STIL? 

školní batohy pro 1. stupeň

 studentské batohy

výhodné školní sety

Chcete poradit s výběrem batohu?

Kontaktujte nás: 734 315 971, stil@helma365.eu
v pracovních dnech od 9 do 16 hodin.