Taky máte pocit, že jakmile se vám doma ten školní režim trochu usadí a všichni si zvyknou na pravidelné povinnosti, tak přijdou nějaké prázdniny a může se začínat znovu?

Nebojte se, nejste v tom sami.

Volné dny jsou potřeba, vnímáme je jako odměnu za výkon. I jako nezbytnou podmínku pro dodržení duševní hygieny. Nicméně opětovný návrat na plac je často velikou zkouškou trpělivosti pro všechny zúčastněné. (Minimálně) pondělní rána po víkendu jsou malá peklíčka a dny po jakýchkoliv svátcích či prázdninách zrovna tak.

 

My dospělí chápeme řád věcí, vyznáme se v kalendáři a umíme zatnout zuby. Přesto - buďte upřímní - vy po dovolené skáčete radostí, že můžete zpátky do práce? A jako děti jste vstávali s prvním zazvoněním budíku? Možná jste už zapomněli, jak bylo tenkrát nepříjemné soukat se z teplé postele a během několika málo minut, do kterých se rozhodně nevlezlo dokončení lego projektu ani domalování víly, stát připraveni u dveří na odchod. Navíc na odchod do zařízení, kam se vám ani trochu nechtělo.

Chcete tipy na to, jak si nástupy zpátky do školy ulehčit? Jsou použitelné pro návraty po dvou dnech, po nemoci, po velikonocích i po letních prázdninách.

Do aktovky nebo školního batohu se podívejte hned, jak volno začíná, než až když končí. Dost možná si na poslední chvíli ušetříte nepříjemné překvapení a vysoce stresovou sanaci učebnic a sešitů pomatlaných od jogurtů, banánu nebo lízátka.

Ve dnech volna si dopřejte volno! Sobě i dětem. Klidně si to nicnedělání naplánujte do diáře.

Náročnost programu volte tak, abyste celá rodina po dovolené spíš než odpočinutí nebyli zralí na další dovolenou. A také pohlídejte, aby měl v tom programu každý člen rodiny nějakou činnost podle jeho představ. Když to nejde teď, slibte mu to na příště.

O případných úkolech a pomůckách, které má mít dítě připravené do školy po prázdninách, se informujte dřív než volno začne, nikoli až když končí. Zvládnete je pak v lepší náladě i s lepším výsledkem.

Večer před začátkem školní docházky si s dítětem udělejte čas a v klidu si projděte, co vás čeká druhý den ráno. Nebojte se být kreativní, můžete zahrát maňáskové divadlo o tom, jak kašpárek ráno vstal z postele, nasadil si rolničku, vyčistil zuby, oblékl kabátek a jel tramvají do školy. Můžete spolu nakreslit jednoduché obrázky s ranní rutinou nebo si třeba zazpívat písničku. Obsah by měl věrně (i když jednoduše) kopírovat realitu. Forma záleží na tom, co vám a vašemu dítěti vyhovuje.

Vyvarujte se v průběhu prázdnin „dobře“ míněného strašení typu: „Školu na tebe, kamaráde!“ nebo „Ona tě paní učitelka zase dá do latě, jen počkej!“.

 

anatomické aktovky pro 1. stupeň

anatomické aktovky pro 1. stupeň

anatomické batohy pro 1. stupeň

 


Zajímá vás aktuální nabídka školních batohů STIL? 

školní batohy pro 1. stupeň

studentské batohy

výhodné školní sety

 

Chcete poradit s výběrem batohu?

Kontaktujte nás: 734 315 971, stil@helma365.eu
v pracovních dnech od 9 do 16 hodin.