Týká se vás letos nakupování školní aktovky nebo školního batohu? Přečtěte si, jak z této důležité situace udělat příjemnou událost. Jak dobře nakoupit a zároveň si užít hezký čas se svými dětmi a proč je vůbec důležité vzít je na nákup s sebou. A také co dělat, když nejde všechno podle plánu.

Splněná očekávání od ideálního školního batohu. Ale koho očekávání?

Kvalitní, praktický, lehký, ergonomicky tvarovaný a hezký, navíc za přiměřenou cenu. Ideálně všechno najednou. Předně je vhodné si říct, že představa rodiče o tom, jak by měl školní batoh sloužit, co by měl splňovat a jak by měl vypadat se absolutně nemusí shodovat s tím, jakou představu má dítě.

U někoho může být základním rozhodovacím argumentem počet přihrádek, druhy kapsiček a odkládacích míst, u jiného barva a hlavní motiv, u dalšího odolnost vůči vnějším i vnitřním devastačním vlivům... Takový batoh má těžký život, podívá se často na ta nejšpinavější místa v místnosti, válí se u nohou, pod lavicí, na zemi ve vlaku, v parku pod lavičkou... Nezřídka se dokonce tou lavičkou i stane. Při jeho požadované dlouhé životnosti proto není úplně lhostejné, jak tyto nástrahy zvládne.

Vybírejte školní aktovku se svými dětmi, mají přece svůj názor

Vyvíjející se dětský organismus není citlivý pouze na nevhodné zatěžování, které může zadělat na velké zdravotní problémy. Je také citlivý na příkazy a zákazy. Tušíte-li, že to s vaším dítkem u nakupování nebude jednoduché, můžete předem uzavřít diplomatickou dohodu o třech bodech.

- Zaprvé: na značce se shodneme oba.

- Zadruhé: já vybírám druh.

- Zatřetí: ty vybíráš barvu a dekoraci.

Můžete také po druhém kole dítě nechat třeba s kamarádem nebo kamarádkou u regálu, odskočit si na deset minut na kafíčko a nechat tak dítěti jeho vlastní prostor pro rozhodnutí. Je dost možné a snad vás to neurazí, že kamarád bude lepším fashion konzultantem při výběru než vy. Nebo vy jste si snad svoji poslední kabelku kupovala s maminkou?

výběr školního batohy a aktovky s dětmi

Proč je lepší vyzkoušet batoh nebo aktovku přímo na dítěti?

Školní batohy se nevyrábějí podle konfekční velikosti a to, co je jiným pohodlné, může zrovna vaše dítě někde nepříjemně tlačit. Aktivním souhlasem dítěte s vybranou položkou přímo v místě nákupu navíc předejdete případnému odmítnutí vaší volby a nebudete tak nuceni batoh vyměňovat nebo udávat po příbuzných.

Určitě věříte, že vámi kupovaný batoh vydrží... co nejdéle. Proto při koupi sledujte jak riziko morálního zestárnutí (co je dobré ve třetím ročníku, bude nenostitelné v pátém), tak nějaký výhled do budoucna, hlavně v období dospívání, kdy dochází k růstovému spurtu.

 

4 body pro dobrý konec při výběru školního batohu a aktovky

Když se i přes preventivní přípravu přímo v místě nákupu něco nepovede a hrozí, že vypukne nevítaný spor (jehož trvání ani výsledek často nelze předpovědět), máte tyto možnosti:

1. nakupování přerušit a vyběhnout na chvíli změnit prostředí

2. snažit se neztrácet trpělivost a nekřičet

3. poslouchat, co dítě říká, pokud jsou to rozumné argumenty, pokusit se je brát v potaz, pokud jsou to „jen“ náladové výpady, vyčkat

4. dát do užšího výběru třeba dva tři kousky, ty si vyzkoušet, vyfotit nebo zapsat a pak v pohodlí domova objednat přes internet

 


Stylové vychytávky na nových školních aktovkách STIL

 


Zajímá vás aktuální nabídka školních batohů od české firmy STIL? 

školní batohy pro 1. stupeň

studentské batohy

výhodné školní sety

 

Chcete poradit s výběrem batohu?

Kontaktujte nás: 734 315 971, stil@helma365.eu
v pracovních dnech od 9 do 16 hodin.