Bez ohledu na to, jaký je právě den či měsíc, školní rok se blíží vždy. Pokud se vám nechce nakupovat školní batoh nebo aktovku s velkým předstihem, udělejte si včas alespoň přehled o tom, jaké jsou možnosti a co je důležité.

Při nákupu aktovky nebo batohu pro malého školáka bychom si jako rodiče měli pohlídat tyto tři základní věci:

1. pohodlí

2. bezpečí

3. funkčnost

Školní batoh není kabelka

Pohodlí je opravdu na prvním místě! A to i v případě, že naše děti nechodí do školy a ze školy patnáct kilometrů pěšky, jak rády vzpomínají naše babičky. Zaprvé - vzdálenost je subjektivní veličina. Co se dospělákovi jeví jako procházka, může dítě chápat jako túru. Zadruhé - jak často říkáte větu: Proboha, proč to máš tak těžké? Asi se shodneme, že docela často. No a zatřetí - když bude nošení batohu na obou ramenech neodolatelně pohodlné, bude pak menší šance, že bude dítě poponášet batoh pouze na jednom rameni...

Bezpečnosti není nikdy dost(i)

Zkontrolujte, zda aktovka splňuje bezpečnostní normy. Reflexní prvky na školních batozích přispívají k lepší viditelnosti dítěte. Naše aktovky jsou vybaveny reflexními páskami na všech stranách batohu. Reflexní prvky zajistí viditelnost až na vzdálenost 200 m i za špatného počasí, šera nebo za snížené viditelnosti. Některé batohy mají i LED blikačky se třemi režimy blikání.

Funkce a funkčnost školního batohu

Zatímco funkce školní aktovky se nemění po staletí, funkčnost se vyvíjí raketově. Technologický pokrok se promítá do způsobu výroby, vychytávek i materiálů, které vydrží každodenní opotřebení a odolají i nepříznivým povětrnostním podmínkám. Při návrzích školních batohů pracujeme  také s uživatelským komfortem. Pro děti je užitečné, když mají k dispozici přehledné vnitřní i venkovní členění aktovky, různé kapsy nebo přihrádky na seřazení školních potřeb a na uskladnění malých předmětů.

Váhu aktovky nezlehčujeme

Aktovka by měla být dostatečně prostorná pro školní potřeby dítěte, ale zároveň by neměla být příliš těžká, aby nenamáhala záda dítěte. Zvolte takovou velikost, která odpovídá velikosti a věku vašeho dítěte. Značka Stil má speciálně odlehčené batohy pro děti od 110 do 125 cm. Vše je ověřené německým Institutem IGR pro zdraví a ergonomii. Aktovka i školní batoh by měly mít dostatečné polstrování na zádech a ramenech, aby netlačily a aby minimalizovaly tlak na záda dítěte.

Dnes: zavřeno!

Moderní školní aktovka má být snadno otevíratelná a uzavíratelná, bez nutnosti použití velké síly. Ideálním řešením uzavírání školních aktovek je důmyslné zapínání na pevný a nerozbitný magnet, kupříkladu patentovaný systém Fidlock nebo Osmar. Automatické otevírání usnadní a urychlí manipulaci s aktovkou, zamezí nechtěným ztrátám i namoknutí obsahu.

Vždy víme, co je koho

Pilířem rodičovského managementu je optimalizace – to je taková organizace školních pomůcek, která předchází ztrátám a záměnám. Není lepší řešení, než vybavit dítě praktickými sety stejných barev a stejného motivu. Základem každého setu naší značky Stilje školní batoh nebo aktovka, penál a pytlík na přezůvky. Zajímejte se o názor dítěte na design, barvu a motiv. Aktovka by pro něj měla být atraktivní, aby ji s radostí nosilo.

Na závěr pro vás máme jeden insiderský tip

Možná si pamatujete ze svých školních časů situace, kdy se zkrátka sejde víc aktovek pohromadě. Jídelna, tělocvik, šatna, knihovna. Stačí dvě stejné aktovky na třídu a je jen otázka času, kdy dojde k záměně. Abyste tomu předešli, opatřete aktovku vašeho dítěte něčím jedinečným, například dobře viditelným přívěskem. V naší nabídce aktovek pro prvňáčky letos najdete novinky, které mají barevné přívěsky, jenž slouží nejen jako ozdoba, ale i jako antistresová  pomůcka.

Školní batohy Stil Junior

• Junior batohy jsou lehké, váží pouhých 0,9 kg

• Batohy rostou s dítětem - čtyři stupně nastavení zádového panelu umožňují snadné nastavení podle toho, jak dítě roste

• Mají pevnou konstrukci a dno s plastovými nožičkami

• Designově jsou batohy nadčasové, vydrží déle než do třetí třídy

 

Školní aktovky Stil

• Aktovka má sice bytelnější, ale stále lehkou konstrukci, váží 1 kg

• Její vnitřní členění je přehledné i pro nejmenší děti

• Je opatřená sympatickým, bezporuchovým magnetickým zapínáním

• Design je zaměřen na ty nejmenší

Aplikace:

• Suchý zip: Na kapse aktovky Pixel game najdete navíc dvě vyměnitelné aplikace na suchý zip.

• Plyš: Aplikace plyšové kočky či pandy na víku nebo kapse aktovky přímo vybízí k pohlazení.

 

 

Více o tom, jak správně vybrat školní aktovku nebo batoh pro prvňáčka, se dozvíte v našem seriálu "Lékař radí: Jak vybrat zdravý a bezpečný batoh a aktovku pro naše dítě".

Díky značce "STIL kvalita" máte jistotu, že svému dítěti pořizujete ten správný batoh do školy.

 

anatomické aktovky pro 1. stupeň

zdravý batoh pro 1. stupeň

 

 

 Zajímá vás, co je nového v kolekci? Podívejte se a pokud máte dotaz, ptejte se. Odpovídáme obratem.

Chcete poradit s výběrem batohu?

Kontaktujte nás: 734 315 971, stil@helma365.eu
v pracovních dnech od 9 do 16 hodin.