Proces, který započal v roce 2010, kdy skupina H365 získala 100 % vlastnického podílu, nyní vyvrcholí tím, že společnost Helma 365, s.r.o. a Stil 365 s.r.o budou od 1. dubna 2023 vystupovat společně jako Helma 365, s.r.o. Značka školních potřeb Stil bude zachována a to společně se značkami dalšího zboží z oblasti papírenského a dárkového balení.

 

Jednotný obchodní název, plně integrované týmy a společné zdroje představují pro obě naše společnosti ohromnou příležitost v dalším a rychlejším rozvoji. Máme tak větší šanci dosáhnout výraznějších úspěchů s lepšími službami pro zákazníky v našich oborech produktů s kalendáriem, školních a papírenských potřeb, které vám již 30 let poskytujeme.

 

Způsob prodeje zůstává stejný, zákazníci a partneři budou jednat se stejnými lidmi. Spolupráce v rámci jedné skupiny přinese zákazníkům výhodu jednotné komunikace, stejného stylu vyřizování objednávek a jednotné podklady pro následný prodej. Věříme, že naši partneři ocení rovněž větší flexibilitu a vyšší kvalitu v expedici díky našim investicím provedeným v loňském roce do logistických a skladových prostor.

 

Vyjádření Vladimíra Bretšnajdra, předsedy představenstva H365 a.s.

 

Po delších přípravách jsme se rozhodli spojit dvě naše sesterské firmy do jedné. V nové sezóně od 1.4.2023 přechází Stil 365 s.r.o. do Helma 365, s.r.o. 100% majitel obou firem je H365 a.s.

Všechny obchodní vztahy a závazky společnosti  Stil 365 s.r.o. zůstávají beze změny, pouze se administrativně převedou do společnosti  Helma 365, s.r.o. Totéž platí pro pohledávky, majetek, zásoby, zaměstnance, ochranné známky, ...

 

Důvodů pro tuto změnu je více:

  • zjednodušení administrativy, úspora fixních nákladů
  • větší celek má lepší pozici na trhu
  • jeden sklad a expedice pro obě firmy (zajišťuje sesterská firma WEST servis s.r.o. v Sedlčanech)
  • sjednocený informační systém (podle Helma 365, s.r.o.)
  • přehlednější plánování cash-flow
  • sjednocení spolupráce se sesterskou firmou na Slovensku - Helma 365 SK, kde zvyšujeme aktivitu na trhu

 

Sloučená firma Helma 365, s.r.o. bude nadále obchodně řízena z Prahy-Hloubětína s kanceláří v Hradci Králové.

Obchodní aktivity a obory, v kterých obě firmy působily, se slučují, tj. nejen kalendáře a diáře (původní Helma 365), ale i školní program a dárkovina (příspěvek Stil 365). Od sloučení můžete očekávat zlepšení logistiky, efektivity a jednotnou firemní kulturu.

 

Vladimír Bretšnajdr

předseda představenstva H365 a.s.

Chcete poradit s výběrem batohu?

Kontaktujte nás: 734 315 971, stil@helma365.eu
v pracovních dnech od 9 do 16 hodin.