Ani mini, ani maxi? Midi je ta správná volba! 

Je to pár chvil, co jste byli na zápisu a už máte doma třeťáka? Letí to, že? Co ho čeká příští rok? Na co se může těšit? Možná je to nová paní učitelka, možná noví kamarádi, nová sada sešitů a pomůcek a možná nový školní batoh. Předěl mezi druhou a třetí třídou je symbolický, dost často se totiž mění „aktovka pro prvňáčka“ na klasický školní batoh. Je to spíše nepsané pravidlo a věc stylu než nutnost, dnešní aktovky jsou na tom kvalitativně i váhově stejně dobře jako batohy a naopak. A i přesto, že jejich technická kvalita i výdrž v dobré kondici stoupá, nové se kupují častěji, než jsme možná byli zvyklí my. Změní se vkus, nebo barevné preference, dítě přestane zbožňovat víly a princezny a oblíbí si motýle, nebo místo fotbalu začne sledovat hvězdy a dosavadní batoh, byť mu nic jiného než neaktuální motiv není, prostě přestane vyhovovat.   

130 cm na futru? Čas na MIDI

Čas běží a děti rostou, každé jinak a svým tempem, ale rostou. Vývoj a růst dětí se v posledním století urychlil, fyzické změny nastupují dříve, narůstá hmotnost i výška dospívajících. Zrychlení růstu nastává dříve u dívek, takže v růstu dívky na určitou dobu předstihují chlapce. Po nástupu akcelerace u chlapců pak chlapci v růstu i v tělesné hmotnosti dívky dostihnou a nakonec nabydou trvalé růstové i hmotnostní převahy (Hajn, 2001; Kopecký, 2006). Už jste viděli naši novou kolekci batohů velikosti midi? Pokrývá přesně zmiňovanou kategorii třeťáků a výš. Na aktovku už je dítě velké, do studentského batohu se vám zdá, že ještě nedorostlo, midi je ta správná volba. Tato kategorie batohů má nosnost 8 kg, objem 26 l a při tom všem váží pouhých 0,8 kg. A pokud stíháte dělat čárky na futro a došli jste ke 130 cm, pak je ten správný čas právě na školní batohy MIDI.

 

Radost z pohybu – i s batohem na zádech

Alespoň jednou za půlrok je potřeba zkontrolovat, jestli školní batoh vašeho dítěte stíhá jeho růst. Z aktovek a batohů se vyrůstá stejně rychle jako z oblečení, jen vůči tomu nejsme tolik vnímaví. Naše školní batohy mají propracované zádové systémy a popruhy, které můžete nastavit na centimetry přesně v souladu s doporučeními dětských ortopedů tak, aby batoh nepřekážel, netlačil a neškodil, či už je plně naložený nebo téměř prázdný.

Prší? Nevadí! 

Až budete ten správný batoh pro vašeho třeťáka nebo třeťačku vybírat, myslete nejen na odstín a motiv, ale i na vlastnosti materiálu, ze kterého je batoh vyrobený. Samozřejmostí je odolná, vodu odpuzující látka, prodyšné polstrování, nepromokavé dno, bezpečnostní prvky, či kvalitní zipy a přezky. Dobrý výrobce ví, které části batohů jsou při denním používaní nejexponovanější a věnuje jim zvýšenou pozornost. Různými vychytanými technologickými způsoby pojišťuje jejich trvanlivost a předchází tak jejich poškození.

Víme, co se nosí 

Školní batoh je, stejně jako kabelka, součást outfitu, je důležité, jak vypadá. V naší kolekci školních batohů pro třeťáky najdete barvy a motivy, ze kterých si vybere každý. Ať už chce naše dítě svým výběrem vyčnívat z řady a na první pohled komunikovat nějaký názor či sympatie nebo volí raději nenápadný vzor a barvy, máme co nabídnout. 

Batohy pro třeťáky nejsou pro velké kluky!

Možná nový školní batoh pořizujete spolu s dítětem, možná pro něj chystáte překvapení, v každém případě se zrovna při přechodu z druhé třídy do třetí a změně aktovky na batoh vyvarujte jednoho známého klišé: „podívej, mám pro tebe batoh pro velkou holku (pro velkého kluka)! Skvěle o tom mluví Jennifer Lehrová v knize Rodičovština. Zabývá se pastmi, které v sobě skrývá rodičovský jazyk a konkrétně v kapitole „Už jsi velký kluk“ píše o tom, co touto frází dětem podprahově sdělujeme. Říkáme jim, že takové, jaké jsou děti teď (pro nás) nejsou dost dobré. Říká se „Dny jsou dlouhé, ale roky krátké“. A je to pravda. Naše děti budou většinu života velké a malé jsou jen velmi krátkou dobu. Užijme si s nimi ten vzácný čas a nesnažme se nic urychlovat...O tom, jak a proč nezrychlovat čas si můžete přečíst příště v tomto blogu.

Školní batoh MIDI
Školní batoh MIDI
Školní batoh MIDI

Školní batoh MIDI
Školní batoh MIDI
Školní batoh MIDI

Díky značce "STIL kvalita" máte jistotu, že svému dítěti pořizujete ten správný batoh do školy.

 Zajímá vás, co je nového v kolekci? Podívejte se a pokud máte dotaz, ptejte se. Odpovídáme obratem.

Chcete poradit s výběrem batohu?

Kontaktujte nás: 734 315 971, stil@helma365.eu
v pracovních dnech od 9 do 16 hodin.