Jak vybrat správnou aktovku do školy


Aktovka či batoh je důležitou školní potřebou každého malého i velkého školáka. Na trhu se školními pomůckami naleznete nespočet typů školních aktovek, tašek a batohů, ale jak vybrat tu správnou, že? Jednoduchá rada zní, zvažte všechna kritéria, která vás napadnou - velikost, pevnost, kvalita i barevnost. Uděláte si tak jasnější představu o nové aktovce pro vaše dítě.

Naučte dítě řádně nosit na zádech školní aktovku. Upravte mu popruhy tak, aby se horní rohy aktovky nacházely ve výši ramen. Příliš dlouhé pásy způsobují skoliózu a naopak příliš utažené pásy vedou k hrbení ramen.

Dostatek úložného prostoru je základ

Při výběru aktovky se zaměřte na úložný prostor. Každá správná aktovka musí obsahovat oddělené přihrádky na učebnice a sešity. Váš malý školák se tak lehce naučí sám ukládat sešity do aktovky. Zároveň by měla poskytovat dostatek místa na svačinu, láhev s pitím, penál i klíče. Jistě oceníte, že díky přehlednosti jedním okem zkontrolujete, zda má dítě připraveno vše do školy. V naší nabídce školních aktovek a tašek naleznete právě takové typy.

Neopomeňte základní kritéria pro výběr správné aktovky

  1. Anatomicky tvarovaná záda s dostatečným polstrováním zajistí zdravý vývoj páteře. Zároveň musí disponovat silnými popruhy, ty mubí být široké minimálně 4 cm.
  2. Čím lehčí hmotnost aktovky, tím lépe. Pro první stupeň by měla být maximální hmotnost do 1,2 kg, ideálně však okolo 1 kg. V našem e-shopu však seženete aktovky do 1 kg váhy. 
  3. Myslete také na rozměry aktovky. Ideální jsou rozměry v poměru (šířka x hlouba x výška) 320 x 140 x 390 mm.
  4. Pevné dno zabrání odírání látky a prodlužuje tak životnost aktovky. Školák navíc může hravě postavit aktovku na zem, aniž by se mu převrátila.
  5. Bezpečnostní prvky jsou nutností. Myslete na bezpečnost vašich dětí a při výběru aktovky zkontrolujte, zda disponuje bezpečnostními prvky, jakými jsou výrazné barvy, reflexní pruhy, nášivky a odrazky.

Školní aktovky z naší nabídky splňují veškerá důležitá kritéria, od pevných zad až po bezpečnostní prvky. Navíc mají veselé motivy a spoustu kapes, do kterých lze ukládat veškeré pomůcky od penálů do školy až po láhve na pití.

Nyní už víte, jak správně vybrat aktovku do školy. Tak nehávejte a pořiďte ji v našem e-shopu. Poměr kvality a ceny potěší rodiče všech školáků. 


Novinky

Nejen na balení dárků

Nejen na balení dárků

16. 3. 2017

Je mnoho způsobů, jak darovat krásně zabalený dárek a jedním z nich je vybrat pěknou moderní krabičku, kterou stačí doplnit vhodnou mašlí, rosetkou či krásnou stuhou. Nyní  nabízíme nové krabičkové sety, ze kterých si určitě každý vybere nejvhodnější rozměr pro svůj dárek.

Najdete nás na Facebooku

Show Navigation